Výlety a aktivity s dětmi

Výlety

Úterky v Bajánku patří výletům mimo naše zázemí. Tento den je určen dětem, které jsou u nás již alespoň jeden rok, jsou starší 4 let a jsou na tento náročnější program celodenně mimo zázemí zralé. S dětmi v úterý podnikáme nejen delší turistické výpravy po okolí, ale také výlety za kulturou či poznáváním.

V loňském roce jsme s dětmi navštívili například Městskou knihovnu v Jílovém u Prahy, Regionální muzeum v Jílovém u Prahy, Štěchovickou vodní elektrárnu, několik divadelních představení v Kulturním centru Modřany, děti si okusily jaké to je být hasičem díky Hradištským dobrovolným hasičům, pekařem díky Pekárně Hradištko, nechyběl ani výlet do hlavního města na expozici Evoluce v Národním muzeu v Praze, návštěva keramické dílny nebo výstava betlémů na Hradě v Týnci nad Sázavou. Svou návštěvou jsme také podpořili útulek pro staré a odložené kozičky- Kozí pelíšek v Borku.

Aktivity s dětmi

V přírodě a s přírodou si hrajeme a nové věci poznáváme a zažíváme. Každotýdenní téma a program v Bajánku koresponduje s koloběhem v přírodě, s tradicemi a našimi zvyky. Objevujeme říši zvířat a rostlin a využíváme pro své tvoření co příroda nabízí.