Kdo jsme

Zuzka

Koordinátorka a průvodkyně LK Bajánek

Jsem máma dvou slečen, které jsou již školou a školkou povinné. Mám vystudovaný obor udržitelného využívání přírodních zdrojů na České zemědělské univerzitě, díky kterému jsem pět let působila jako ekologický poradce ve společnosti, zabývající se recyklací a využitím odpadu. Po této etapě jsem strávila krásné roky na rodičovské dovolené s dcerami, které jsem s nimi a díky nim prožila aktivně, co nejvíce venku v přírodě za každého počasí a cestováním ať u nás tak v zahraničí. Moji velkou vášní jsou také hory a aktivity s nimi spojené a to v jakémkoliv ročním období.

Lesní klub Bajánek je pro mě srdcovým projektem, díky kterému bych ráda umožnila všem jeho malým členům prožít krásné roky v přírodě v laskavém a respektujícím prostředí, stejně jako to mají mé dcery.

Bára

Průvodkyně LK Bajánek

Příroda je mou nepostradatelnou kamarádkou. Poskytuje hřejivou náruč, která inspiruje a uklidňuje. Skvěle připravuje naše nejmenší do života a je jejich nejlepší možnou učitelkou. Mám ji ráda a baví mě jejím prostřednictvím děti provázet a rozvíjet. Jsem kamarádská srdcařka, na kterou se dá spolehnout. Práce s dětmi mě velmi baví a dělám ji s radostí a nadšením.

Lenka

Průvodkyně LK Bajánek

Jsem máma tří aktivních dětí. Společně pečujeme o tři psy, kočku, nezanedbatelné množství drůbeže a celkem velkou zahradu. Už od dětství ráda čtu a hraju deskové a karetní hry a tyto radosti se snažím předávat dál. Jsem zvyklá být s dětmi hodně venku, povídat si s nimi o rostlinách, zvířatech, hmyzu a zajímavostech i tajemstvích přírody, stejně jako o knihách, technice nebo historii. Stále tak objevujeme a učíme se něco nového.

Katka

Průvodkyně LK Bajánek

S nadsázkou říkám, že mě tak trochu vychoval les, odmalička jsem v něm totiž trávila hodně času, ať už díky orientačnímu běhu, který je u nás tak trochu rodinnou tradicí, nebo při sběru hub, borůvek a dalších lesních dobrot. To mě mimo jiné naučilo pohybovat se v přírodě mimo vyznačené stezky a přitom ji neničit, ale naslouchat jí a tuhle “lesní moudrost” ráda předávám i dál.
Vystudovala jsem obor Etnologie a kulturní antropologie na Karlově Univerzitě, kam mě přivedla jedna z mých dalších velkých vášní: folklor ve všech možných i nemožných podobách 🙂 Právě tradice jsou pro mě velkou inspirací i při vymýšlení programu pro děti, od lidových písniček po oslavy masopustu, tradiční řemesla a mnoho dalšího.
Pocházím z muzikantské rodiny a sama hraju na flétny všeho druhu, občas brnkám i na kytaru, zpívám a amatérsky se věnuju loutkovému divadlu. Všechny tyto aktivity také ráda přirozeným způsobem zapojuju do své práce s dětmi.