Barbora Neumanová

Mám vystudovanou obchodní akademii a léta praxe s vedením účetnictví. Po narození syna Jiříka jsem si uvědomila, že práci, kterou dělám, bych si ráda zpestřila. Vrhla jsem se na studia a v roce 2018 úspěšně dokončila SŠ obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Dále jsem absolvovala různé kurzy, např. “Principy nezraňující komunikace”, “ADHD ve třídě, ve školní družině”.

Práci s dětmi jsem několikrát okusila jako vedoucí na sportovním příměstském táboře. Cenné zkušenosti jsem získala na základní škole, kde jsem tři roky působila jako asistentka pedagoga (v posledním roce u prvňáčků). Pravidelně se potkávám také s dětmi na kroužku Malý farmář, který pořádá spolek Bajan.

Mám ráda přírodu, tvoření, sport a vše živé. Našim dětem přeji, aby se vymanily z přetechnizovaného světa a užily spokojené dětství s kamarády v přírodě a v pohybu, stejně jako jsem tomu měla já.

Objevování a zkoumání přírody vnímám jako nejlepší cestu a základ pro úspěšné učení. Není nad vnitřní motivaci, kterou díky skutečně odžitým a osahaným zážitkům děti získávají. Pobyt venku napomáhá tělesné a duševní pohodě a dobrému zdraví, proto ho dětem dopřejme.